Prosinec

Noc v tělocvičně BCM – podzimní edice roku 2017 (5)                9-10.12.2017

„The same old story“… V žádném případě. Pokaždé máte kupu nových dětí, pokaždé máte jiné asistenty a pokaždé zažijete něco nového. A to je na tom asi to nejpřitažlivější, že vás děcka vždy něčím novým překvapí. Máte velkou odpovědnost umocněnou vzkazy rodičů, „Prosím vás, náš (jméno) ještě nikdy nebyl přes noc sám, víte, jako mimo rodinu.“, tak jako chcete nachystat pro všechny co nejpřitažlivější sportovní program, aby se optimálně nachystala i pohybová složka a akce měla smysl.

Letošní 5.díl Noci v tělocvičně Basketbalového centra mládeže je historií. Když nám poprvé tento nápad od kolegy trenéra z Ostravy přišel zajímavý natolik, abychom to prostě zkusili i v Olomouci, netušili jsme, že zakládáme tradici. Děti, pevně doufáme, jsou „nepoškozené“ zpět v rodinách. Bavilo nás to s nimi a pokud i je, pak se oba konce propojily. Nejkrásnější letošní hodnocení přišlo hned při předávání dětí. „Pane trenére, (jméno) to hrozně bavilo a pozoruji na něm, jak se od loňska velmi zlepšil. Minule odešel v kalhotech někoho cizího, ještě je měl naopak, a letos už jenom hledáme karimatku.“ Není to nádhera?


Bylo by nespravedlivé jednotlivě jmenovat každého chlapce, co se komu podařilo a jaké „historky z natáčení“ jsme s nimi zažili. Zažili, to si pište, a nemálo z nich máme zdokumentovaných, viz Galerie fotek. K největším zážitkům asi patřilo nacvičování unisono pozdravu „jak-se-zdraví-baskeťáci“ a rozdávání pizzy „chceš-áčko-nebo-béčko-?“, ale to nemůže být poníženo maximálním zapojením kluků do driblinkových cvičení při ovládání míče, obratnostních cvičení s překážkovou dráhou a skoky z trampolínky, chytáním neposedných míčků a „Horkou bramborou“ s pokládáním míče „na pekáč“, a v neposlední řadě „echt“ basketbalového turnaje čtyř týmů.

Kluci byli bezvadní. Blbnuli, ale u měli poslechnout, řádili a cvičili a pokud někomu „došlo“ fyzicky, tak si sednul a spočnul, pokud psychicky, tak si ho vzala teta Tereza, nebo strejda Jakub na chvíli na klín a jako Head´n ´Shoulders „two-in-one“ mu nahradili mu tátu s mámou, než se restartoval.

 

Všichni, i ti „naprosto hotoví“, byli politi živou vodou, jakmile ucítili závan pizzy po posledním večerním zaměstnání, MJ ve Spacejamu opět dovedl Buggse Bunyho a krasavici Lolu a spol. k výhře nad Trhlíky z Hory Hlupců a nám se opět nakonec podařilo celou bandu dostat do pyžamek a do spacáků. Kdo byl víc mrtvý, bylo nasnadě.
Chtěl bych poděkovat mým letošním asistentům, studentům FTK UPOL a mladším kolegům našeho BCM, za pomoc nad běžný rámec, což obnášelo nejen odborné vedení tréninků a stejně tak „blbnutí“ s dětmi, ale i celou škálu pomoci a starání, které malí kluci potřebují. Děkuji velice Tereze Vaniakové a třem Jakubům, Hanušovi, Lahučkému a Stodůlkovi.
Děkuji svým ostatním kolegům, trenérům přípravek, kteří se o děti starají na jednotlivých ZŠ a odkud se přihlášení chlapci rekrutují – K.Brodovi /Stupkova, K.Skulovi/Heyrovského, Z.Rechtíkovi/Rožňavská a O.Zatloukalovi/Řezníčkova spolu s mou Demlovou.

V neposlední řadě jdou díky rodičům vnímajících realitu pořádání podobných podniků pro děti, které naše BCM pořádá, a kteří mají možnost nabídnout finanční pomoc na pokrytí výdajů spojených s realizací nejen této akce. Máme zájem v tomto věkovém segmentu poskytnout něco navíc všem dětem tak, aby získané pohybové základy následně využily ve prospěch svého dalšího sportování.

 

S pozdravem,

 

Mgr. Štěpán Válek

šéftrenér mládeže SK UP BCM Olomouc

 

Noc v tělocvičně® je nadstavbovou pravidelné činnosti Basketbalového centra mládeže Olomouc. Pokud se děti k nám do cvičení těší a jste s naší činností spokojeni, pomozte nám, prosím, najít cestu k nějaké formě sponzorinku, či příspěvků z dotačních kapitol města/kraje. Velice