Listopad

Noc v tělocvičně BCM – podzimní edice roku 2016

Letos se složení dětí prakticky celé obměnilo. Loňští „staří“ třeťáci a druháci většinou opustili svou nosnou raketu, která je vyvezla o patro výš, a chodí do „velkého“ basketu včetně víkendových utkání. Nahradila je docela pěkná kopa malých prvňáků z přípravek basketbalu BCM Olomouc doplněných třetinou druháků, kteří se rukou nerozbornou, „arm-in-arm“, na celý den a noc ponořili do cvičení, drilů a her tréninkového minikempu a vyzkoušeli si cvičení, na která není v běžném tréninkovém roce tolik prostoru je vyzkoušet, procvičovat a opakovat.

Letošní rekord, čtyři desítky borců, převážně naprostých nováčků, hrály a cvičily hlavně srdcem a nadšením. Energie z nich vyzařující byla standardně na „volume-up-and-more“, zvláště v podvečer, když už dospělí trenéři vzývali basketbalového Nejvyššího, aby děti postupně poslal z úrovně „pořád-se-hýbu-pořád-se-někde-motám-a-pobíhám“ na úroveň usínání, pokud možno ihned.

Basketbalový Nejvyšší na nás přece jenom myslel, protože se celá akce opět obešla bez zranění, či nutnosti volat kvůli něčemu rodičům s výjimkou jednoho „tělocviku“, co údajně maminka synovi nenabalila s sebou…což se po zavolání a ověření ukázalo, že pravdu měla, kdo? No, maminka, jako obvykle, a celý sportovní úbor s teniskami se našel hlouběji v útrobách tašky.

Vedle obligátních cvičení rovnováhy na čočkách a cvičení agility pro prevenci budoucích možných potíží v triádě kotník-koleno-kyčel, jsme přidali o něco více gymnastických a obratnostních cvičení. Večerní soutěže v družstvech byly hlavně dobrou seznamkou pro všechny, jelikož v podobném možném složení se kluci dost možná sejdou „do roka a do dne“ v jednom týmu basketbalu, i když zatím drží školní příslušnost.

Vyzdvihovat jednotlivce na nesoutěžní akci nemá moc význam, přesto však bych chtěl smeknout stejně jako loni před zanícením Kuby Galka a Pati Kupky, ke kterým se přidali Míša Trefil a nezlomní „malí velcí“ Mates Kudlička s Honzou Kočíbem, přičemž nelze opomenout Nikyho a Krise Nevrlých, výborného Toma Krušinu a Luke Ponížila, odhodlané Šimi Jaška, Franka Dürlicha s Paťou Hájkem a Luke Gallou, a vůbec se neztratili ani Vašek Hladiš s Filem Lexou.

Noc v tělocvičně® je nadstavbovou pravidelné činnosti Basketbalového centra mládeže Olomouc vedle běžných tréninků, soutěžní činnosti během sezóny a letních sportovních táborů. Pokud se vaše děti k nám do cvičení těší a jste s naší činnosti spokojeni, pomozte nám, prosím, najít cestu k nějaké formě sponzorinku, či dotace z dotačních kapitol města/kraje. Velice by nám to pomohlo.

 

Trenéři BCM Olomouc

– Kryštof Skula, Bára Maťovčíková, Juli Pluhařová, Jirka Siegfried a Štěpán Válek.

 

P.S. Přiznávám se, že jsem po budíčku zbaběle utekl do kuchyňky dělat čaj, krájet papriky a chystat snídani, a „výživné“ skládání spacáků a nafukovacích podložek tentokrát nechal svým asistentům, i když dlužno dodat, nemálo našich sportovců se s touto výzvou samostatně popralo.