Duben

Noc v tělocvičně BCM – jarní edice roku 2016!                              3.4.2016

 

Pokud něco fungovalo a mělo slušný ohlas, proč se nepokusit znovu. Spolu s dalšími motivy jako byly projít, anebo zopakovat s chlapci cvičení, na která není v běžném formátu tréninkového roku čas, dát větší důraz na prvky, které se možná obecně přijímají, o to více zanedbávají, a v neposlední míře také dát větší prostor malým herním formám, jsme v jarním vydání NvT přivítali většinou už opravdové zájemce o tento druh sportování.

Více než 2/3 ze 30 kluků se po absolvování podzimní účasti daly nazvat „ostřílenými harcovníky“, zároveň potěšilo nemálo nováčků z prvních tříd, kteří přišli na zkušenou. Ti hráli a cvičili více srdcem, než ryzím uměním, ovšem energie, kterou do všeho dávali, měla ambice rozsvítit Hynaisku na dynamo.

Počet dětí na začátku akce odevzdaných rodiči na srazu se rovnal počtu dětí na konci akce při předání, vše bez zranění, či nějakých nenadálých příhod. Scházející kraťasy jednoho z „ účastníků zájezdu“ se jako zázrakem našly hned na vrchu batohu v šatně, stejně tak přezůvky a jiné podobné, čili další „maminka mi je nedala“ jsme vyloučili hned na začátku. Jedna zbylá bunda + sportovní šortky lze najít v krabici Ztráty-nálezy na sportovní hale.

Pokud si chlapci vzpomenou z celého programu alespoň na cvičení rovnováhy a různé balancování a posilování na čočkách, bude to dobře, aby si udělali představu, jaké cviky by mohli provádět i sami doma s rodiči pro lepší a stabilnější sestavu kyčel-koleno-kotník a prevenci budoucích možných potíží.

Mezi prvňácké „kanóny“ patřili tentokráte Kuba Galko,Luke Neduchal a Paťa Kupka, abych jmenoval alespoň některé. Aby se mohli dále správně hráčsky vyvíjet, bude nutné, aby herně šikovní Vojta Procházka a Mara Simper, „kousli“ i cvičení, která se jim nemusí zajídat, jako to dělal např. vynikající Tobi Novák. Příkladem hráčů, kteří půjdou postupnou cestou a velice se mi líbili, byli Vojta Kyselý s Jáchymem Jakešem.

Z nabídky her si kluci vedle basketu při závěrečném turnaji tentokrát osahali „Horkou bramboru“ a „Líný fotbálek“, atletické dovednosti v tréninku „agility“ a „footwork“ s různými pomůckami byly opět pevnou složkou dvou bloků.

Noc v tělocvičně je nadstavbovou pravidelné činnosti Basketbalového centra mládeže Olomouc vedle běžných tréninků, soutěžní činnosti během sezóny a pravidelného letního výcvikového tábora. Najde-li se mezi množinou spokojených rodičů spokojených dětí alespoň pár schopných nám najít cestu k nějaké formě dotace či sponzorinku z města, či kraje, velice by nám to pomohlo.

 

Trenéři BCM Olomouc

– Zdeněk Rechtík, Matěj Musil, Michal Machálek, Ondřej Zatloukal a Štěpán Válek.

P.S. Uznáváme, že ranní skládání spacáků a nafukovacích podložek již nejméně v polovině případů proběhlo samostatně v kompletní režii hráčů, zbylým případům nešla upřít upřímná snaha, která s dopomocí trenérů došla úspěšně svého cíle.