Duben 2019

Noc v tělocvičně BCM – 8. edice, JARO 2019                                              6.-7.4.2019

 

Zhruba 2/3 účastníků Noci v tělocvičně z podzimu se přihlásilo opakovaně i nyní a s nimi další nováčci, takže se znovu sešla pěkná kupa kluků, občas tlupa, občas vzorná jednotka. Letos ve změněných podmínkách a poprvé v tělocvičně ZŠ Stupkova. Chlapci se hned od začátku odhodlaně pustili do pohybových cvičení a průpravných her – a že jich bylo! Pravidelně se střídali na „pracovištích“ gymnastiky, obratnosti, agility, rychlostních závodů s výběrovou reakcí na začátek, aby postupně přešli do upravených her, a nakonec obligátních závodů v družstvech.

Večer, zejména když pizza zavoněla předsálím, se již vrtěli a ošívali směrem k teplému těstu, takže po zvládnutí osobní hygieny pod proudící vodou a manažmentu rozepínacích sáčků a polštářků se šlo na večeři s filmem k tomu. O vítězi podle scénáře bylo rozhodnut již dříve v Hollywoodu, ovšem to nám nevadilo. Hlavně, že akce stíhala a akci a komické vložky vlévaly rozradostnění do tváří spolustrávníků a spolu(noc)ležníků. A jakmile odezněly závěrečné titulky poté, co „good guys“ šmikli „bad guys“, okamžitě každý vlezl do spacáku, ani nemukl a spal jako dudek až do rána. Takoví to byli šikovní chlapci.

 

Poděkování jde asistentům BCM Olomouc za odborné vedení tréninků a zejména za steré odpovědi na steré dotazy, foukání na bolístky a pomoc při otvírání lahví, zavazován tkaniček a smotávání spacáků, abychjmenoval jen některé. Děkuji Zuzaně Plaché, Adéle Audové a Michalu Machálkovi.


Díky jdou mým kolegům, trenérům přípravek, kteří se o děti starají na jednotlivých ZŠ – K.Brodovi/ Řezníčkova a Stupkova, K.Skulovi/ Heyrovského,Z.Rechtíkovi/ Rožňavská, o Čajkovského a Demlovu se starám osobně. V neposlední řadě díky všem rodičům, kteří na tento druh akce přistupují i s vědomím, že nelze vše zajistit absolutně, přesto však jak účastí svých dětí, tak případným drobným sponzorstvím pomáhají pokrýt reálné výdaje spojené s pořádáním podobných akcí. Chceme všem dětem v tomto věku nabídnout moderní pojetí pohybové přípravy a ony pak získané pohybové základy dále využily ve prospěch svého dalšího pohybu a sportování.

 

Mgr. Štěpán Válek

šéftrenér mládeže SK UP BCM Olomouc

 

Noc v tělocvičně®je nadstavbovou pravidelné činnosti Basketbalového centra mládeže Olomouc SKUP Olomouc. Pokud se děti k nám do cvičení těší a jste s naší činností spokojeni, pomozte nám, prosím, najít cestu k nějaké formě sponzorství a darů pro naši činnost. Velice by nám to pomohlo. Děkujeme.