Duben 2018

Noc v tělocvičně BCM – jarní edice roku 2018 (6)                                     7.-8.4.2018

Každá „Noc„ má svou atmosféru a příběhy, resp. příběhy, které jsou poplatné skladbě zúčastněných malých sportovců. V této jarní edici 2018 bylo příjemné sledovat množství opakovaně přihlášených, z valné části naposledy kvůli věku a pravidlům pro přijímání na tuto akci, a ještě více silnou skupinu budoucích kandidátů do nového týmu pro nastávající sezónu 2018/19. Celá Stupkovská banda, Mates Brodič, osvědčení Tom Hajča, Štěpi Šafr, Dave Lindy a Paťa Vidr, velmi silná skupina Demlovky (Peťa Dosi, Tom Galič a jeho dvojče Steve Grygoš, Áďa Jendři a Weisi) i vyzkoušení „prospects“ z Rožňavy (Steve Gregy a Lála Hora) s autoritou Heyráku v podobě a energie dalších „prodigies“ Heyráku (Andy Ila, Max Piky, Honza Šuly a Mara Ziegy).

Přidáme-li nastávající neohroženou vlnu prvňáčků bez bázně a hany, která vše zvládla bez potíží a krásně vyrovnávala váhy mezi „generacemi“, lze se jen těšit na budoucnost pro BCM a kluky samotné! Bez udání ZŠ a jen namátkou Kuba Nejez a Dany Dlask, Max Zaple, nová krev z Východu, Anar a ještě více ´prostě-bomba-skvělý´ Tuďa, a nelze nezmínit nejmenšího, nejmladšího a asi nejzářivějšího človíčka celé akce, Toma Wykreta, pozitivní sluníčko s nezapadajícím úsměvem, který mu nemohly kazit ani vypadané mlíčňáky. Bravo!

 

A pozor – jednou je to poprvé. Poprvé za celou dobu pořádání „Nocí“ se tentokrát všichni podělili o své věci, takže prakticky nezůstalo nic do „left luggage“ pytlů, do kterých si pak následující týden všímaví a zodpovědní rodiče chodí vybírat pozapomenuté oděvní a výstrojní doplňky. Samozřejmě spodky a ponožky se nepočítají, tak jako navzájem poměněné flašky a další maličkosti, že.


Fotogalerie čtenáře přesvědčí o pestrém sportovním programu, který se snažíme stále měnit, ale zároveň stále stavět na všeobecném základu se základní gymnastikou (i když s některými prvky se asi na ZŠ v tělesné výchově nesetkají vůbec), atletikou a množstvím upravených her, vše říznuté naším „baskecem“.


Poděkování jde mým asistentům, studentům FTK UPOL a as. trenérů našeho BCM, za pomoc nad běžný rámec. To obnášelo nejen odborné vedení tréninků a stejně tak „blbnutí“ s dětmi, ale i celou škálu pomoci a starání se hlavně ve chvílích, kdy pedagogické poučky a metodika přednášené na VŠ jsou pro praxi nepoužitelné a vyžaduje se rozhodná akce pro malého kluka, který na vás visí očima a plně v tu chvíli spoléhá. Děkuji velice Tereze Vaniakové a oběmaJakubům, Hanušovi a Stodůlkovi.
Děkuji svým ostatním kolegům, trenérům přípravek, kteří se o děti starají na svých jednotlivých ZŠ, odkud se přihlášení chlapci rekrutují – K.Brodovi/ Stupkova, K.Skulovi/ Heyrovského, Z.Rechtíkovi/ Rožňavská a O.Zatloukalovi/ Řezníčkova spolu s Demlovou. V neposlední řadě jdou díky rodičům vnímajících realitu pořádání podobných podniků pro děti, které BCM pořádá, a kteří mají možnost nabídnout finanční pomoc na pokrytí výdajů spojených s realizací nejen této akce. Máme zájem v tomto věkovém segmentu poskytnout něco navíc všem dětem tak, aby získané pohybové základy následně využily ve prospěch svého dalšího sportování.

S pozdravem,

 

Mgr. Štěpán Válek

šéftrenér mládeže SK UP BCM Olomouc

 

Noc v tělocvičně®je nadstavbovou pravidelné činnosti Basketbalového centra mládeže Olomouc SKUP Olomouc. Pokud se děti k nám do cvičení těší a jste s naší činností spokojeni, pomozte nám, prosím, najít cestu k nějaké formě sponzorinku, či příspěvků z dotačních kapitol města/kraje. Velice by nám to pomohlo. Děkujeme.